AKTUÁLIS
PÁLYÁZATOK, PÁLYÁZATíRÁS


RENDEZVÉNYEK
KIÁLLíTÁSOK
TANFOLYAMOK

ENERGIA


KIADVÁNYOK


SZOLGÁLTATÁSAINK

PEST MEGYE
A KAMARA
SZABÁLYZATAINK
SZÖVETSÉGESEINK

SZÁLLÁS AJÁNLÓ
ÉTTEREM AJÁNLÓ

ÜZLETI AJÁNLATOK

E- Hírlevél

GAZDASÁGI HíRTÜKÖR

VÁSÁRLÓI KLUB, BÖRZE

Elhangzott előadások



PEST MEGYEI TURISZTIKAI OLDAL













Felíratkozás hirlevélre


Érdekérvényesítés – alacsony hatásfokkal

Az adó- és illetéktörvények változásainak elemzését a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara kutató intézete és testületei a megjelenést követő napokban elvégezték. Kezdeményezésünkre Dr. Draskovics Tibor pénzügyminiszter elfogadta meghívásunkat és késznek mutatkozott arra, hogy érvelésünket konkrét kérdésekben is meghallgassa és megválaszolja. Részt vett a nyílt fórumon a Vállalkozók Országos Szövetségének ügyvezető elnöke – Demján Sándor – is. Dr. Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke bevezető előadásában ismertette: “A magyar gazdaság helyzete egyidejűleg mutat kedvező és kedvezőtlen jeleket. A fokozódó dinamizmus, a munkanélküliség viszonylag alacsony mértéke, a külföldi befektetések ismételt megerősödése, az infláció enyhe mérséklődése egyelőre az egyensúly lassú romlásával, az ikerdeficit fenyegető veszélyével párosul.
Az egyensúlyi problémák megoldásában kiemelt szerepet kell kapnia a vállalkozási környezet jobbításának, a távlatos és a rövid távú feladatok összehangolásának úgy, hogy az egyensúly javítása ne váljék öncélúvá.
A vállalkozói szféra évről évre nagy várakozásokkal tekint a szabályozás, a költségvetés változásai elé remélve, hogy pénzügyi és adminisztratív terheik mérséklődnek. Várakozásaik - úgy látszik - 2005-ben sem teljesülnek, a kétségtelen pozitívumok ellenére több hátrányra számíthatnak, mint előnyre.
A pozitív és negatív hatású intézkedések egyenlege a vállalkozók pozícióinak gyengülését jelzi - a nettó többletterhek nagyságrendjét 87,0-105,7 Mrd Ft között becsüljük.”

A negatív hatású intézkedések között a vállalkozói járulék bevezetése mintegy 17-18 Mrd Ft, az innovációs járulék megemelése 5-7 Mrd Ft, a mobiltelefon használathoz kapcsolódó többlet adóteher 22-27 Mrd Ft, a regisztrációs adó megemelése 8-9 Mrd Ft, a cégautó-adó új szabályozása 0,5-0,6 Mrd Ft, a várható minimálbéremelés 32-42 Mrd Ft, az illetékek területén 6 Mrd Ft, a bankadó bevezetésével 30-32 Mrd Ft, a foglalkoztatási kedvezmények megszűnésével a forrásadó emelése 5 Mrd Ft-os, a termékdíj növekedés, hulladék-feldolgozás növekedés terhei 4-6 Mrd Ft-os költségemelkedést hoznak a vállalkozói szféra irányába.

Dr. Draskovics Tibor pénzügyminiszter válaszaiban igyekezett megfogalmazni mindazokat az egyéb hatásokat, amelyek indokolttá teszik egy-egy adónem bevezetését, illetve emelését. Sokszor érvelt a társadalmi igazságosság követelményével, de mi jobban szerettük volna hallani a beruházás-élénkítés, a munkahelyteremtés és export ösztönzés eszközrendszerét. Két területen komoly ígéret hangzott el az eredeti javaslat megváltoztatására. A magáncélú mobiltelefon használat megadóztatásának terve eredetileg rendkívüli adminisztratív feladatokat rótt volna a vállalkozókra. A pénzügyminiszter az eredeti javaslatot visszavonta és helyette a költségvetési bevétel biztosítása érdekében a mobiltelefon díj Áfa tartalmának eddigi 70 %-os levonhatóságát 50 %-ra kívánja leszállítani. A másik kedvező döntés, hogy a helyi adók vonatkozásában az eredeti javaslattól eltérően nem fogják biztosítani az eddigi adótétel felső határának 50 %-al való megemelésének lehetőségét, hanem erre a lépésre az önkormányzatok csak az infláció mértékével megegyező nagyságrendben hozhatnak döntést.

A pénzügyminiszter beszámolt a pozitív hatású intézkedésekről. Így az iparűzési adókedvezmények bevezetéséről, a foglalkoztatási kedvezmények kibővítéséről, a Tb járulék bizonyos körben történő átvállalásáról, az egészségügyi hozzájárulás 2005. november 1-től történő csökkentéséről és ezek együttes hatását 36-41 Mrd Ft mértékben látta megvalósíthatónak.

Úgy véljük, nem kell csodálkozni azon, hogy a vállalkozói terhek évről-évre nőnek. A magyar nép közmondásai igazak: Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz. A reformok elmaradtak, a költségvetés gyomra kielégíthetetlen és a 2006-os választások közeledtével társadalmi problémákat is orvosolni kell. Bízzunk abban, hogy gazdasági érdekérvényesítő képessége a társadalmi szervezeteknek a 2005-2006-os években meg fog növekedni. Ha nem bízunk ebben, nem is lehetne ezt a munkát folytatni.

Nyomtatható verzió



RSS
TAGJAINK OLDALAI



FODRÁSZ SZEKCIÓ



Grafikai Stúdió - Logó Tervezés





SZÉCHENYI HITELKÁRTYA



OKMÁNY HITELESíTÉS



BÉKÉLTETŐ TESTÜLET



TAGKÁRTYA


Hide details for HírekHírek
A PMKIK Szervezett vállalkozásbiztonsági továbbképzést szervez.
Kamarai delegáció Kínába - Igényfelmérés -
A PEST MEGYEI OKTATÁSI ÉS SZAKKÉPZÉSI KÖZHASZNÚ NONPROFIT KFT. 2012. I. FÉLÉVI MESTERVIZSGÁRA FELKÉSZÍTŐ TANFOLYAM AJÁNLATA
Tájékoztató a regisztrációs kötelezettségről
Elfogadták az új Munka Törvénykönyvét
93 ezer forint lesz a minimálbér, 5% az elvárt béremelés
Szakképzési fórum 2011. november 22.
Béren kívüli juttatás 2012
Így spórolhatnak évi 10 százalékot az üzemanyagon a flották
Elfogy a talaj a magyar bankok alól: beleeshetünk mi is?
Módosítják a szerzői tulajdonra vonatkozó törvényeket
Hide details for KiállitásokKiállitások
CeBIT 2012 - Meghívó
Külföldi kiállítások / vásárok 2012
Belföldi vásárok, szakkiállítások 2012
Hide details for PályázatokPályázatok
X. „MAGYAR KÉZMŰVES REMEK”
2011. évi kereskedelemfejlesztési pályázati felhívás
Hide details for RendezvényekRendezvények
A szakképzési hozzájárulás változásával és bevallásával kapcsolatos tudnivalók
Üzletember-delegáció Szocsiba
VÁLTOZÁSOK AZ ADÓZÁSBAN 2012
Hide details for TanfolyamokTanfolyamok
Ács- állványozó mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Szobafestő-mázoló és tapétázó mestervizsgára felkészítő tanfolyam
KŐFARAGÓ ÉS MŰKŐKÉSZÍTŐ mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Burkoló mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Bádogos és épületbádogos mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Asztalos mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Villanyszerelő mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Szakács mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Kőműves mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Kozmetikus mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Gázvezeték és készülék szerelő mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Gáz- és olajtüzelő berendezés-szerelő, üzembe helyező mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Fogtechnikus mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Fodrász mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Fényező-mázoló mestervizsgára felkészítő tanfolyam
Cukrász mestervizsgára felkészítő tanfolyam
...

Pest Megyei és Érd Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara -PMKIK-
Cím: 1056 Budapest, Váci utca 40. IV. emelet - Telefon: 317 7666 Fax: 317 7755