Sok éves kitartó közös munkánk eredményeként megszületett a gazdasági kormányzat döntése a Széchenyi Kártya Program bővítéséről.
Az alábbiakban röviden összefoglalom a kormányhatározat által elhatározott – a már nyolc éve működő Széchenyi Kártya konstrukciót mellett – a jövőben megvalósuló Széchenyi Kártya Programot alkotó hiteleket:
Széchenyi Kártya Forgóeszköz hitel
Cél: a vállalkozások hitelportfóliójának racionalizálása, piacaik megtartása és bővítése
Futamidő: legfeljebb 3 év
Igényelhető hitelkeret: maximum 25 millió Ft
Indulás: 2010. augusztus 1-től
Széchenyi Beruházási Hitel
Cél: a beruházások ösztönzése, a vállalkozások piacainak megtartása és bővítése
Futamidő: legfeljebb 10 év
Igényelhető hitelkeret: maximum 50 millió Ft
Indulás: 2010. szeptember 1-től
Széchenyi Önerő Hitel
Cél: a pályázati források nagyobb arányú kihasználása és a sikeresen megvalósuló projektek számának növelése.
Futamidő: legfeljebb 10 év
Igényelhető hitelkeret: maximum 50 millió Ft
Indulás: 2011. január 1-től
Annak érdekében, hogy a Széchenyi Kártya életre hívásakor kitűzött célokat továbbörökítve a hamarosan kibővítésre kerülő Széchenyi Kártya Program is megszilárdíthassa méltó helyét, tovább dolgozunk a szerződéses, technikai feltételek és a szabályzatok véglegesítésén. A hitelintézetek és garanciaszervezet által is elfogadott egységes, végleges változatokat hamarosan megküldöm Önnek. A határidőben történő indulás érdekében a hálózatunk képzésére még ebben a hónapban sor kerül.
Dr. Kupcsok Lajos
főtitkár |